Home » Web Sitesi Kurma Rehberi İkinci Bölüm

Web Sitesi Kurma Rehberi İkinci Bölüm

İKİNCİ BÖLÜM İNTERNET SİTESİ YAPMA REHBERİ

 

Site kurma rehberi başlıklı sayfamızda kendi adınıza ve mülkiyeti tamamen sizin tasarrufunuzda olacak şekilde ilk web sitemizin domain tadı tescili yaptınız ve hosting sunucu hizmeti alıp web sitemizi internette yayınladık. Tekrar web siteniz hayırlı ve uğurlu olsun. Site kurma rehberimizin başlangıç bölümünde siz değerli ziyaretçilerimize söz verdiğimiz gibi sadece bir site açmayı değil, kaliteli, başarılı ve profesyonel bir web sitesi kurmanıza rehberlik etmek. Ve Google arama motorunda başarılı olmanız için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm SEO araç ve gereçleri  bulmanıza ve nasıl kullanacağınıza rehberlik etmek.

ÖNEMLİ NOT: Eğer arama motorundan direk bu sayfaya girdiyseniz şayet, bu sayfa web sitesi kurma rehberimizin ikinci sayfası olduğunu hatırlatır, site açmaya başlamak için  site yapma eğitim rehberin başlangıç sayfasına başlamak için BURAYA TIKLA.

İşte bu sayfada yani site yapma eğitim rehberimizin 2’nci bölümü tamamen eğitim videolarından oluşacak. Çünkü videolar sayesinde kaliteli, google arama sonuçlarında başarılı ve profesyonel görünümlü bir web sitesi yapmanın uygulamalı tarifi için video eşliğinde öğrenmenin ve hayata geçirmenin daha iyi bir tarifi olamazdı.  Şimdi gelelim en heyecanlı kısmına geldik.

 

1- Eğitim Video

Sitemizin “İLETİŞİM” sayfasını yaparak ilk içerik düzenlemeye başlayalım. Aşağıdaki eğitim video eşliğinde “WEBMAİL” ” yani kurumsal “e posta” hesabı nasıl yapıldığını öğrenebilecek, bu webmail hesabımızı “bize ulaşın” sayfası ile wordpress’in “Contact Form 7” eklentisi ayarları ile iletişim sayfasına entegre edebileceğiz.

 

2- Eğitim Video

Asıl en önemli ve kritik site kurma eğitim rehberimizin ana iskeletini oluşturan aşağıdaki 2 nolu eğitim videomuzdur. Aşağıdaki eğitim videomuz eşliğinde site ayarları, temel SEO eğitimi ve dahası, sayfa, makale içerik düzenleme, sayfaya video yerleştirme, link oluşturma, yazıya renk verme ve daha sayamayacağım bir çok şey yapmayı öğreneceksiniz. 

 

3- Eğitim Video

Bu eğitim videosu, Google Search Console kayıt konusundur. Bir site yeni yayınlandıktan sonra başarılı olabilmesi için sitenin “Google Search Console” kayıt yapması oldukça önemlidir. Aşağıdaki eğitim videosu eşliğinde web sitenizi nasıl Google Seach Console’a kayıt yaparken, Google yapay zeka (Google IA) tarafından sitenizin sağlık durumu hakkında raporlar size gönderecek.  

 

4- Eğitim Videos

 

Sizin için bizzat bir kategori oluşturma eğitim videosu oluşturacaktım ancak youtube’da arama yaparken bir kullanıcı tarafından iyi anlatılmış bir eğitim videosu gördüm. Aşağıdaki eğitim videosu eşliğinde kategoriler oluşturmayı yapabilirsiniz.

Böylece dilediğimiz kategoride kaliteli ve başarılı bir web sitesi kurmayı öğrendik.

iletişim

Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Bize Soru Sormaktan Üşenmeyin ve Çekinmeyin Lütfen!
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?