Home » Blog » Oyun Sitesi Kurma Rehberi

Oyun Sitesi Kurma Rehberi

Eğitim Rehberi İle Adım Adım Oyun Sitesi Kur

 

Oyun Sitesi Nasıl Kurulur? Harika Ve Eğlenceli Bir Oyun Sitesi Kurma Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı. Artık Herkes Burada Bir Oyun Sitesi Açabilecek.

Oyun Sitesi Nasıl Kurulur?

DERSİMİZİN KONUSU: Oyun Sitesi Nasıl Yapılır?

Bu eğitim rehberi eşliğinde teknik bilgi ve kodlama bilmenize gerek kalmadan oyun sitesi kurmak çocuk oyuncağı kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Burada bir kaç dakika sonra bir oyun sitesi açacaksınız. Bu eğitim rehberi sayesinde ücretsiz oyun html kodları nasıl ve nereden ücretsiz tedarik edeceğinizi öğrenecek, oyun sitenize yerleştirecek ve oyun sitenizde siz ve ziyaretçileriniz onlarca çeşit oyunlar ile oynayabileceksiniz. 

 

Oyun sitesi nasıl açılır? Adım adım rehber ile kaliteli ve profesyonel bir oyun sitesi kur. Bir oyun sitesi açmak istiyorsunuz fakat nereden başlayacağını ve nasıl bilmiyorsan bu oyun sitesi açma eğitim rehberi tam size göre. Bu okul sitesi kurma rehberi eşliğinde hiç bir web tasarım, html kodlama veya teknik konuya haiz olmanız gerekmeden kaliteli ve profesyonel bir oyun sitesi açabilecek. Çünkü Bu adım adım oyun kurma rehberi basit bilgisayar kullanıcıları için özenle hazırladığımız için artık isteyen herkes burada kaliteli ve profesyonel bir oyun sitesi açabileceksiniz. Kaliteli oyun sitesi nasıl kurulur? İşte detaylar…

 

Oyun Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

Bir oyun sitesi nasıl kurulur? Oyun sitesi yapmak için ister sıfır bilgiye sahip olun, ister oyunların yazılımcısı olun, bu oyun sitesi kurma rehberi sayesinde isteyen herkes burada kaliteli ve profesyonel bir oyun sitesi yapabilecektir. UNUTMAYIN! Oyun sitesi açmak için gereken tüm seçeneklerden bahsedeceğim. Hiç şüphesiz oyun sitesi yapmak için üç seçenek var.

1-) Oyun sitesi yapmak için oyun yazılımcısı olmak bir seçenektir.

2-) Oyun sitesi kurmak için oyun yazılımcısı değilsiniz ancak oyun yazılımcılardan oyunları kiralamak ikinci seçenek.

3-) Kaliteli ve profesyonel bir oyun sitesi açmak için oyun html kodları tamamen ücretsiz elde etmek ise üçüncü ve en ucuz seçenektir.

İşte bu oyun sitesi açma ve kurma eğitim rehberimizde, oyun html kodları TAMAMEN ÜCRETSİZ nasıl elde etme seçeneğinden bahsedeceğiz. Buraya kadar, oyun sitenizde yayınlamak için oyun html kodları elde etme seçeneklerinden bahsettik. Elbette oyun stript html kodları bir oyun sitesine yerleştirmek en kolay olan kısımdır. Çünkü bir oyun siteniz olduğunda oyun sctript html kodu yerleştirmek tek tıklama iledir. Yani bir oyun sctript html kodu oyun site sayfasına yerleştirmek bu eğitim rehberi sayesinde sadece 5 saniyenizi alacaktır. UNUTMAYIN! Gelelim uyun sitesi açma konusuna…!

Oyun Sitesi Nasıl Açılır?
Peki, bir oyun sitesi nasıl açılır? Hiç kuşkusuz bir oyun sitenin var olabilmesi için bir web hosting firmasına bir domain (alan adı) tescili yapmak ve domain adı İnternet’te yayınlanması için hosting sunucu hizmeti almak ile mümkündür. Web hosting sunucu hizmeti ücretlidir. Web hosting sunucu hizmeti istisnası olmaksızın tüm dünyada kiralama usulü ile satın alınır. web hosting fiyatları ödeme yapma şekli ise, peşin ödeme olmak üzere bir aylık, 1 yıllık, 2 yıllık, 3 yıllık vb. şeklinde ödeme seçenekleri sunulur. Web hosting fiyatları ise aylık $2 dolar ile $15 arası değişen fiyatlar ile karşılaşmak mümkün. Ayrıca bazı web hosting firmaları hosting ücreti haricinde, domain için yıllık aidat talep ederken, bazı hosting firmaları ile domain ücreti telep etmezler. Ancak web hosting sunucu hizmeti ücretli olsa da, kaliteli ve profesyonel bir oyun sitesi açmak için isabetli bir web hosting firmasının seçimi oldukça önemlidir. UNUTMAYIN!

İsabetli Web Hosting Seçimi Ve Önemi: İnternet’te sayısız web hosting siteleri var. Ancak bütün web hosting sunucu hizmet kapasite ve kalitesi aynı değil! Zira web sitenizi emanet edeceğiniz web hosting firmasının hizmet kalitesi ve hosting plan paket içerik özellik detayı oldukça önemlidir ve web hosting deyip geçmemek lazım! Çünkü, dar içerikli yönetim paneli, yazılım, donanım, sunucu sayfa indeks (sayfa açılma süreleri) hız kalitesi düşük ve otomatik yedekleme olmayan bir hosting firması, site kurma keyfinizi tamamen kabusa dönüştürecektir, unutmayın! Oyun sitenizi emanet edeceğiniz hosting firmasının kalitesi çok önemlidir, Unutmayın! İçinizden şu soru geçtiğini işitir gibi oluyorum; Peki oyun sitesi açmak için nasıl bir web hosting firması ve planı seçmeliyim?

 

En İyi Web Hosting Tavsiyemiz

En iyi hosting firması tavsiyesi konusunda www.sitekurmak.net webmaster platformumuz için hangi hosting firması layık gördüysek, siz değerli ziyaretçilerimiz için de, aynı hosting firması tavsiye ettiğimizden emin olabilirsiniz. Önde gelen bağımsız araştırma şirketleri web hosting sunucu yazılım, donanım ve hizmet kalitesi, web hosting plan ve en uygun fiyat dengeleri inceleme şirketleri en iyi web hosting firmaları inceliyor. Sitemizin “en iyi hosting firmaları” başlıklı sayfasında en iyi ilk 5 web hosting firmaları yayınlanıyor.

Buna göre sınırsız hosting plan, hizmet kalitesi ve en iyi fiyat arasındaki dengeyi sağlama konusunda liderliğe www.tmdhosting.com firması layık görüldü. TmdHosting, kullanıcı müşterilerine en hızlı sorun çözme kabiliyetine haiz deha destek teknisyenleri ve sınırsız ful hosting planları sağlayan bir şirkettir. Tmdhosting şirketi, internet üzerinde en iyi endüstri liderleri tarafından sunulan yazılım teknoloji ve donanım tedarikçileri ve yüksek kaliteli hosting barındırma hizmeti esas alır. Zira en yeni teknoloji temel alan bir Cpanel (Kontrol panel), en zengin olması bakımından 300’den fazla sürekli güncel uygulama seçeneği, her kategoriye hitap eden 6000’den fazla ücretsiz tema/şablon seçeneği ve hiçbir gizli ücretlendirme sürprizi ile karşılaşmıyorsunuz.

Ayrıca internet ortamında kahir ekseriyetle web hosting firmaları, hosting sunucu ücreti haricinde ayrı olmak üzere domain (alan adı) için yıllık aidat talep ederken, tmdhosting şirketi, domain kaydı bir yıl boyunca ücretsiz olmak üzere sunuyor. Bu sebeple seo dostu bir oyun sitesi kurmanız için size de tmdhosting öneriyoruz. Oyun sitesi açmak için hazır mıyız?

 

Domain Tescili Nasıl Yapılır?

Oyun sitesi açmak için ilk adım, bir domain adı ne olacağı konusunda karar verilmelidir. Domain adı konusunda size tavsiyemiz, internet ziyaretçilerinizin aklında çok kolay yer edinen bir alan adın tercih etmenizi öneriyoruz.

Çünkü, oyun sitenizi ziyaret eden bir ziyaretçinin alternatifsiz tekrar oyun sitenize erişim sağlamak istediğinde internet tarayıcısına oyun sitenizin domain adıyla arama yapmasını teşvik etmek için akılda kalan çok kolay bir domain adına karar vermelisiniz! Domain adı, olabildiğince kısa bir isim yapmanızı öneriyoruz.

Domain adı “BÜYÜK HARFLER” ile tescil yapılamaz! Ayrıca domain adı için Türkçe ( I-Ğ-Ü-Ş-Ö-Ç ) harfler içeremez, Unutmayın! Eğer karar verdiğiniz domain adı cümlesinde Türkçe harfler içeriyor ise, bu “I-Ğ-Ü-Ş-Ö-Ç ” harflerin yerine, bu “İ-G-U-S-O-C” harfleri yazmalısınız. Zira domain adı, Türkçe karakterler ile tecil yapılamaz!

Ayrıca sitemizin ziyaretçilerine mahsus olmak üzere özel bir indirim sağlayabilir miyiz diye, Tmdhosting şirketi ile görüştük ve sitemizin ziyaretçilerine mahsus olmak üzere özel indirim sağladık. Aşağıdaki eğitim videosu eşliğinde domain tescili ve özel indirim hosting hizmeti almak için kupon kodunuz: sitekurmak kullanmayı unutmayınız! Ayrıca sitemizin ziyaretçilerine mahsus olmak üzere (tmdhosting bilgisi dahilinde) karşılaşabileceğiniz her türlü problemin çözümü için Türkçe (Telefon & E-mail ile) iletişim ve destek sağlıyoruz. UNUTMAYIN!

Yukarıda dile getirdiğim gibi tmdhosting şirketinden İlk “domain adı ömür boyu ücretsiz” olmak üzere, web hosting hizmeti bir aylık, 12 aylık, 24 aylık ve 36 aylık ödeme seçeneği ile hosting hizmeti satın alabileceksiniz. Ayrıca “En İyi Hosting Firması” sıralamasında “LİDER” olmaya layık görülen www.tmdhosting.com şirketi standart hosting fiyatını %40 indirim ve sitemizin ziyaretçilerine özel olmak üzere, (artı) %5 daha fazla indirim elde temek üzere aşağıdaki eğitim videosu eşliğinde (aylık $2,80 dolar) toplamda %45 iskontolu “SINIRSIZ HOSTİNG PLANI” satın almak için BURAYA TIKLA ve özel indirimli kupon kodu sitekurmak kullanmayı unutmayınız!

Tebrikler! Oyun sitesi açma açma işlemi, yönetim panelin dili Türkçe ve tek tıklama ile İnternet’te yayınlamış oldunuz. Oyun siteniz hayırlı ve uğurlu olsun.

ÖNEMLİ NOT: Arkadaşlar, Yukarıdaki eğitim videosu eşliğinde oyun sitesi İnternet’te yayınlaması için kurulumu yaptığınız halde oyun siteniz İnternet’te yayımlanıyorsa şayet, telaş etmeyiniz ve panik yapmayınız! Oyun sitenizin yayınlama hesap onayı için hemen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz ve üşenmeyiniz lütfen! Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

 

 

iletişim

Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Bize Soru Sormaktan Üşenmeyin ve Çekinmeyin Lütfen!
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wp Admin (Yönetim Paneli) Nasıl Kullanılır?

 

Oyun sitesine oyunlar nasıl yüklenir? Başarılı bir şekilde dünyanın en kolay yöntemle oyun sitesi kurduk. Şimdi gelelim oyun sitesine flash script “Embed” html oyun kodu yükleme aşamasına. Sayfanıza bir oyun yüklemeden önce, aşağıdaki eğitim videosu eşliğinde wp-admin (wodpress yönetim paneli) nasıl kullanılır? ve html kodu nasıl yüklenir? öğreneceğiz. Çünkü web sayfanıza bir oyun yerleştirebilmek için öncelikler wp-admin panelimizi tanımaya ve nasıl kullanacağımıza ihtiyacımız var. Daha sonra aşağıdaki eğitim videosu altındaki açıklamayı dikkatli bir biçimde ilerleyerek Dünyanın en kolay yöntemler ile oyun sitenize oyun html embed kodu yüklemeyi fiilen yapacağız. Şimdi sitenizin Wp-Admin panelini kullanmayı öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyelim…

 

Oyun Sitesine Flash Sctript Html Kodu Nasıl Yüklenir?

 

Sizin için “ücretsiz oyun html embed kodu” sağlayan bir oyun sitesi araştırıp bulduk. ücretsiz “html Embed kodu” bulup istediğiniz bir sayfaya oyunları nasıl yüklenebileceği adım adım tarifi aşağıdaki şekildedir.

 

İLK ADIM: Ücretsiz oyun kodu sağlayan site adresi için BURAYA TIKLA.  Sayfada onlarca oyun göreceksiniz ve hangi oyunu sitenizde görmek istiyorsanız, ilgili oyunun üzerine tıkla> “Embed” (üzerine) tıkla> (kaşınıza bir den fazla html embed kodlar görebilirsiniz ancak ziyaretçilerinizin siteniz üzerinde oyun oynaması için sadece <div> ile başlayıp, <div> ile biten kodu kopyala ve yukarıdaki eğitim videosunda 28’inci dakikada tarif edildiği şekilde (sayfanızın “metin” bölümüne) oyun sitenizin bir sayfasına yapıştırıp kaydediyoruz. Bu kadar kolay…

 

Ayrıca, daha fazla oyun seçenekleri elde etmek ve sitenizi zenginleştirmek için Google arama motoruna “ücretsiz embed ve html kod veren siteler” anahtar kelimesi veya buna benzer anahtar kelimeler ile arama yapabilirsiniz. Oyun sitenizin her bir sayfanıza dilerseniz bir tek oyun veya istediğiniz kadar “embed html kodları” bir sayfanıza yerleştirerek her bir sayfaya sayısız oyunlar bulundurmanın önünde hiçbir engel yok. Sayfanızda yan yana ve küçük kutular halinde, daha düzenli ve çok sazla oyunlar bulunması için size tavsiyem kategori oluşturun. Her bir kategoriye oyunlar eklediğinizde, mükemmel bir düzen yapmış olacaksınız. Oyun sitesine kategori nasıl kategori/kategoriler yapılır? Aşağıdaki eğitim video eşliğinde kategori nasıl oluşturulur, uygulamalı olarak öğrenmiş olacağız.

 

Aşağıdaki eğitim video eşliğinde web sitenizi “Google Search Console” da site sahipliği doğrulayarak Google’a kayıt yapabilirsiniz.

Böylece bu oyun sitesi kurma ücretsiz eğitim rehberimiz eşliğinde oyun sitemizi kurduk, wordpress yönetim panel kullanmayı öğrendik, web sitemize oyunlar yerleştirdik web sitemizi Google Search Console kayıt yaparak google’a bildirdik kategoriler oluşturmayı öğrendik. Oyun sitesi kurma eğitim rehberimizin başında ifade ettiğim gibi burada oyun sitesi kurmak çocuk oyuncağı kadar basit ve eğlenceli olduğuna şahit oldunuz sanırım. İyi eğlenceler. 

 

Bir Cevap Yazın