Home » Blog » İNTERNET SİTESİ KURMA FİYATI NEDİR?

İNTERNET SİTESİ KURMA FİYATI NEDİR?

İnternet Sitesi Açma Masrafı Nedir?

Web Sitesi Kurma Maliyeti Ne Kadar?

Kişisel yada firmam adına kurumsal bir web sitesi sahibi olmak istiyorum ancak bir site açma, kurma ve yayınlama maliyeti ne kadar? olduğunu öğrenmek istiyorum”  diyorsanız bu makale tam size bu makale tam size göre. Bu makaleyi okuduğunuzda web sitesi kurma hakkında neleri öğrenmiş olacaksınız? Kendi çabalarınızla kişisel yada firmanız adına bir web sitesi açma ve yayınlama maliyeti nedir? öğreneceksiniz. Site açmak, yayımlamak ve içerik düzenleme hususunda sıfır bilgiye sahip olan biri, kendi kendine 5-10 dakika içerisinde bir web sitesi sahibi olabilir mi? bunu öğreneceksiniz. Bir web tasarımcıdan hizmet karşılığında bir internet sitesi kurma ve yayımlama ortalama fiyatı ne kadar? olduğunu öğreneceksiniz. Bir site açmak ve yayımlamak için web hosting sunucu hizmet ortalama fiyatı ne kadar? olduğunu ve daha fazlasını öğreneceksiniz. Bir web sitesi sahibi olmanın iki yolu vardır. Birinci yolu, kendi kendine bir web sitesi açmak, diğer yol ise bir web tasarımcıya internet sitesini hizmet bedeli karşılığında yayımlamak.

Hemen konuya girelim: Sıfır bilgiye sahip biri kendi kendine bir web sitesi kurma maliyeti nedir. bir diğer yol olan bir web tasarımcıya web site kurdurma fiyatları nedir? Farklı bir bakış açısıyla bir başka soru; Ayrıca kendi kendine bir internet sitesi kurmanın veya bir web tasarımcıya web sitesi yaptırma avantajları ve dezavantajları nelerdir? İşte ayrıntılar…

 

Bir İnternet Sitesi Kurma Masrafı Nedir?

 

Kuşkusuz en ekonomik bir maliyetle bir İnternet sitesi kurmanın yolu kendi çabanızla site açmaktır. Bu taktirde, site açma ve yayımlama konusunda hiç bir bilgim yok iken, kaliteli bir site kurmam mümkün mü? sorusu önem kazanıyor. Tabi ki, bu web sitesi kurma eğitim rehberi eşliğinde Dünyanın en kolay yöntemi ile kaliteli ve profesyonel bir web sitesi kurabilirsiniz.  Ayrıca, kendi çabanızla kuracağınız bir site ile birine yaptıracağınız bir web sitesi maliyeti çok büyük farklılıklar olacaktır. Öncelikle şu hususu açıklamakta yarar görüyorum; ister kendi kendine bir site kur veya bu işi bilen birine bir site kurdurma seçeneği ile site kur, her hâlükârda domain ve web hosting sunucu hizmet ücreti olmazsa olmaz bir gerçektir. Eğer kendi kendinize bir web sitesi açmak ve kurmak isterseniz, sadece “web hosting masrafı” karşılığında en ekonomik ücret ile hiç zorlanmadan bir web sitesi kurabileceksiniz. Hiç bir şeye karışmadan bir web sitesi yaptırmak isterseniz şayet domain aidatı web hosting masrafı ile birlikte ayrıca bir hizmet bedeli masrafı ödemek durumda olacaksınız.

 

Web Sitesi Kurma Ücretsiz Eğitim Rehberi

 

Web Hosting Fiyatları

 

İnternet dünyasında binlerce web hosting şirketleri bulunmaktadır. Ancak bütün web hosting plan paket fiyatları ve hizmet kaliteleri aynı değil. Bu nedenle web hosting paket içerik özellikleri, kaliteli hizmet ile sorun çözme istek ve yetenekleri nedeniyle sizi mutlu edecek isabetli bir web hosting şirketi seçmek burada önem kazanıyor. Web hosting konusunda hiç bir bilginiz yok ise web hosting nedir konusunda biraz daha bilgi almak önemlidir.

 

En İyi Web Hosting Firmaları Tavsiye: Her bir internet sitesinin bir adresi olur. Domain, web sitenizin adı, yani sitenizin adresidir. Domain (alan adı/site adresi) web hosting firmalarında tescil yapılır. Web hosting fiyatları Yıllık aidat marifeti ile ücretlendirilir. Domain yıllık ücretleri her bir hosting firmasına bağlı olarak yıllık ortalama $10 – $15 dolar aralığındadır.  Web hosting sunucu hizmeti ise web sitenizin 7/24365 gün aralıksız internette yayımlama (canlı kalma) hizmetidir. Bu nedenle bir web hosting firmasında domain tescili yapmakla web siteniz internete yayımlanmıyor! Bir web hosting paketi satın alma yöntemi ise, tüm dünyada aylık, yıllık veya bir kaç yıllık olmak üzere kiralama yöntemi ile satın alınır. Web hosting fiyatları plan özellikleri ve ilgili hosting firmasının hizmet kalitesi ve tek seferde kaç aylık hosting hizmeti satın almasına bağlı olarak aylık $2.00 ile $15.00 dolar arası fiyat aralığındadır. Bazı hosting firmaları ise web hosting hizmeti satın aldığında ilk bir yıllık domain kayıt ücretsiz olabildiğini bilmenizi isterim.  Web hosting paket fiyatları ise web hosting piyasa rekabet durumuna bağlı olarak $2/aylık – $15/aylık dolar aralığında ücretlendirme görebilirsiniz. Hosting firmaları genellikle aylık, 12 aylık, 24 aylık veya 36 aylık tek seferde ödeme seçenekleri  görüyoruz. Ancak web hosting hizmet süreleri ilk satın almada ne kadar uzun tutulursa, o kadar ucuza bir web hosting hizmeti kiralamış olacaksınız. Web hosting paket fiyatları, Bu nedenle web hosting paketi alırken firmanın sunduğu en uzun zamanlı kiralama tarifesini tercih etmenizi tavsiye ederim.

 

En İyi 5 Hosting Firmaları 

Web Sitesi Kurma Eğitim Rehberi

 

 

Web Tasarım Nedir Ve Fiyatları Ne Kadar?

 

 

Öncelikle web tasarım nedir ? sorusunun cevabını öğrenelim. Web tasarım bir web sitesinin teması/şablonu ifade eder. Profesyonel bir web tasarımcıdan istediğiniz  görünüme sahip bir tema yaptırabilirsiniz. Nasıl bir şablon istemenize bağlı olarak sıfırdan özgün bir tema/şablon fiyatı 1.500 TL ile 20.000 TL aralığında fiyatları görebiliriz. Web tasarım fiyatları tamamen domain ücreti ve web hosting fiyatlarından bağımsız olarak sunulur. Ayrıca web tasarımcıdan web sitenizin vitrin sayfa ve sayfa içerikleri yaptırmak istediğinizde ise buda ayrı bir hizmet bedeli olarak satın alabilirsiniz. Elimi ne suya nede sabuna dokundurmadan hazır kurulu bir web sitesi yaptırmak istediğinizde yıllık domain ücreti, web hosting paket ücreti, web tasarım ücreti ve sayfa içerik oluşturma ücret fiyatları ayrı ayrı ödemek gerekiyor.  Ayrıca web tasarımcıya gerek tema ücreti olusun veya sitenizin sayfa içerik düzenleme hizmeti, sitenizin içerik ve sayfa boyutuna göre ucu açık olduğunu söylemem gerek. Eğer birine web sitesi yatırmak isterseniz, ne istediğinizi bilmelisiniz, nasıl bir site kurmak istediğinizi çok iyi tarif etmeli, nasıl bir tema ve içerik talep ettiğinizi bilmeli ve web tasarım maliyeti ve web sitesi içerik maliyeti konularında toplam bir fiyat istemelisiniz, bu hizmeti satın almadan önce…

 

 

Hazır Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 

 

Hazır bir web sitesi yaptırma kararı alırsanız şayet web sitesi sahibi olma keyfinizi kabusa dönüşmemesi için şu ayrıntılara dikkat çekmek istiyorum. Çünkü burada çök önemli bir tehlikeye dikkat çekmek istiyorum!

 

ÖNEMLİ TEHLİKE: Çoğu web tasarımcılar web hosting firmalarında “bayii hosting” hizmeti satın aldıkları bilinmektedir. Bu web tasarımcılar müşterisinin internet sitesini kendisine ait bayii hosting hesabı içerisinde ve kendi adına düzenlediği için ilgili web siteniz üzerinde tam bir tasarrufta bulunamama problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz! Yani her ne kadar web sitenizin içeriği ve konusu size ait olsa da, size ait olduğunu zannettiğiniz web sitesi web tasarımcı adına kayıtlı olduğu için bu durumda fiilen ve hukuken bu web sitesi sahibi web tasarımcı olur. Bu nedenle eğer suya sabuna dokunmadan hazır bir web sitesi yaptırmak isterseniz şayet, hizmet aldığınız kişiden size ait bir e-posta adresi ile domain tescili, sizin isminize kayıt şartı ile web hosting “müşteri hesabı” “cpanel” ve “admin yönetim panel” giriş bilgileri size özel müstakil olma şartı da istemeyi unutmayınız! 

 

SEO Bir İhtiyaç mıdır? Soruya cevap etmeden önce Bir web sitesi kurmak yetiyor mu? Cevap: Elbette yetmez. Bu nedenle sitenizin arama motorlarında görünür ve bulunur olması için SEO çalışmak olmazsa olmaz derecede gereklidir. Hazır bir internet sitesi yaptırmanız, sitenizin google arama motorunda kalıcı olarak gözükmesi anlamına gelmez! Yani bir internet ziyaretçisi, sitenizin içeriği ile alakalı bir arama yaptığında web sitenizi bulacak(ziyarat edecek) anlamına gelmez. Yani sitenizin google arama motorunda yükselme garantisi yoktur! Çünkü web tasarım ile hazır bir internet sitesi kurmak ile web sitenizi sürekli güncel tutmak ve güncel seo uygulaması yapmak aynı şey değildir. Eğer ben suya sabuna karışmam derseniz, her daim seo hizmeti satın almalısınız. Aksi takdirde birine yaptıracağın bir web sitesi, sadece sizin ziyaret edeceğiniz ve domain adı (alan adı) bildirdiğin dostların (google arama motorunda) bulabileceği bir web siteniz olmuş olacaktır!    

 

Eğer paranız çok ise, birilerinden (web tasarım, site içerik düzenleme ve seo ) hizmet satın alarak web sitesi kurabilirsiniz. Ancak size tavsiyem, kendi adınıza bir web hosting planı bizzat kendiniz satın almanızı öneriyorum. Çünkü sizin adınıza ve size ait bir e-mail adrese kayıtlı bir web hosting hesabı ve nasıl bir web hosting plana sahip olduğunu bilmeniz çok çok önemlidir! Ayrıca Google arama motorunda başarılı bir web sitesi sahibi olabilmek için her ay, seo hizmeti satın almaya ihtiyacınız olacaktır. İyi bir seo firmasından seo hizmeti satın almanın ortalama maliyeti 2.000 TL – 15.000 TL arası değişen seo fiyatları teklifleri internet ortamında bulmak mümkündür. Google yönergeleri gereği hoç bir seo (uzmanı) firması, google sayfa sıralama yeri garantisi veremez, unutmayın! Çünkü seo uzmanının yapacağı tek şey, kendi yeteneği ölçüsünde sitenizde doğru seo çalışmasını yapmakla sınırlıdır. Nihayetinende hangi anahtar kelime ile sayfa sıralamanıza google yapay zeka botları karar verir. Ayrıca anahtar kelime google ilk sayfanın ilk 1-5 sıralaması da zaman bakımından sayfa sıralama öyle bir hafta – bir ayda gerçekleşecek bir şey değil, bir kaç ay veya yıl gibi uzun zamana muhtaçtır. Eğer bir seo uzmanı hangi anahtar kelimesi ile somut olarak sayfa sıralamadaki yer garantisi veriyorsa, kandırıldığınızı bilmenizi isterim!

 

 

Sıfır Bilgi İle Bir Web Sitesi Kurabilir misiniz?

 

 

Bir diğer seçenek ise kendiniz site kurmayı öğrenip kendi çabanız ile başarılı bir web sitesi yapmak mümkündür.  Eğer site kurmak için fazla masraf yapmak büyük bütçeniz yok ise, sadece hosting fiyatı ile sitemizin “Ücretsiz Web Site Kurma Rehberi“ başlıklı sayfamızda pekala başarılı ve profesyonel bir web sitesi kurabilirsiniz. Ayrıca site açma ve kurma eğitim rehberimiz marifeti ile internet site açtığınız takdirde, her kategoriye hitap eden 6.000’den fazla hazır tema/şablon ile böylece web tasarım masrafı yapmak zorunda kalmazsınız. Kendi çabanız ile bir web sitesi kurduğunuz taktirde diğer avantajları ise, kendi adınıza kayıtlı bir web hosting hesabı ile, tüm hesaplarınız üzerinde “tam bir tasarrufta bulunmaya muktedir olmak, her zaman sitenize güncelleme ve seo uygulama yaparak, siteniz google arama motorunda daimi olarak google ilk sayfasında (ilk 10 site arasında) tutabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın