Home » Blog » Emlak Sitesi Nasıl Kurulur?

Emlak Sitesi Nasıl Kurulur?

 

Emlak Sitesi Kurmak

KONUMUZ: Emlak Sitesi Nasıl Kurulur?

Adım Adım Emlak Sitesi Kur

 

Başarılı bir emlak sitesi nasıl yapılır? Emlak sitesi kurmak istiyorsunuz ancak, emlak sitesi yapmak için nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız şayet, bu emlak sitesi kurma eğitim rehberi tam sizin aradığınız bir kılavuzdur.  Zira bu emlak sitesi kurma ücretsiz rehber sayesinde hiç bir kodlama ve tasarım yapma teknik bilgisine sahip olmanız gerekmez! Emlak sitesi kurmak ve bir tema/şablon ihtiyacı gidermek için bu ücretsiz eğitim rehberi sayesinde bir web tasarımcı olmanız gerekmez. Çünkü wp-admin (site yönetim paneli) içerisinde hazır 8.000 adet fazlası profesyonel tema seçenekleri size sunuluyor ve her bir tema/şablon emlak sitenize indirmek sadece 1 tıklama… Bu ücretsiz rehber sayesinde Dünyanın en kolay ve basit yöntemlerle emlak sitesi kur. Bu emlak sitesi yapma rehberi sıradan PC kullanıcıları için hazırlandığı için artık isteyen herkes burada kaliteli ve profesyonel görünümlü emlak sitesi kurabilecek. Kaliteli bir emlak sitesi nasıl yapılır?

 

Neden Bu Rehber Eşliğinde Emlak Sitesi Kurmalısınız?

 

Bu emlak sitesi yapma rehber sayesinde tamamen sizin tasarrufunuzda ve sizin kontrolünüzde bir emlak sitesi yapmış olacaksınız. Zira portföyünüzde satmış veya kiralamış olduğunuz bir mülkü her an tek tıklama ile emlak web sitenizden kaldırabilecek (silebilecek) veya portföyünüze yeni girecek olan bir taşınmazı hemen emlak web sitenize ekleye bileceksiniz, unutmayın! Bu nedenle üzerine altını çizerek tamamen size ait ve sizin tasarrufunuzda olacak bir emlak sitesi açmaktan bahsediyoruz! Ayrıca bu ücretsiz rehber eşliğinde “SEO” (Arama Motoru Optimizasyonu) uyumlu Google dostu başarılı bir emlak sitesi yapma bahtiyarlığına erişmiş olacağınızdan emin olabilirsiniz.

 

İnternet ortamında on binlerce emlak sitesi açılmıştır. Ancak satılık veya kiralık emlak gayrimenkul taşınmazlar konusunda internet ziyaretçileri arama yaptığında, (google ücretli reklamları hariç) doğal arama sonuçlarında Google ilk sayfasında sadece 10 adet web URL (web sayfası) adresi, ikinci sayfasında, 10 adet web URL adresi ve devamında geriye doğru her sonraki sayfada da 10 adet URL adresi yer alır. İnternet ziyaretçileri, Google doğal (Organik) arama sonuçlarında ilk sayfanın üst sıralarındaki (ilk 3-5 URL adresi) ziyaret etme olasılığı oldukça fazladır. Böylece sonraki 10 sayfanın ziyaret edilmesi çok uzak ihtimal! Google İlk sayfasına yükselebilecek bir emlak sitesi kur.  Bu eğitim rehberindeki amacımız, emlak sitesi yapma emeğinizin boşa heba olmaması için sıradan ve baştan salma sadece bir emlak sitesi açmak değil, Google seo dostu bir emlak sitesi yapmayı öğretmek. Yani Google arama motoru optimizasyonu sırrını içeren bir emlak sitesi açmayı öğretmek. Çünkü başarılı bir emlak sitesi yapma konusunda sitemizin ziyaretçilerini önemsiyoruz!

web sitesi açacak veya açan çoğu insanlarda; “internet sitesi açtığımda hemen internet ziyaretçileri sitemin üzerine yağmur gibi yağacak zannı ile çok büyük yanılgıya düşüyorlar! Bir diğer çok büyük yanılgı ise, site kurma konusunda hiç bir şeyi öğrenme zahmetine katlanmadan, suya sabuna elimi değdirmeden, ne masraf gerekiyorsa bir web tasarımcıya güze hoş gelen bir tema/şablon sunumu içeren bir emlak sitesi açtırayım da, internet ziyaretçileri web sitesinin üzerine yağacağı konusunda çok büyük bir yanılgıya düşer! Oysaki; Değişen Google, Yandex, Yahoo, Msn, Ask vb. arama motorları algoritmasına göre, hiç bir siteyi altın tepside kalıcı olarak ilk sayfada tutmaz, UNUTMAYIN! Bu yöntem ve yanılgılarla internet sitesi üzerinde tanıtımı yapılan ürün veya hizmetlerden internet ziyaretçilerin haberdar olmamak gibi bir hayal kırıklığı ile karşılaşanlara sıkça şahit oluyoruz. İnternet ziyaretçilerin arama sonuçlarında bulamayacağı ve sadece sizin domain adıyla arayarak erişebileceğiniz bir emlak sitesi açmak sizin ne işinize yarar? Biliyorum! Bu soruya vereceğiniz cevap, sadece “hiç bir işime yaramayacak” diyeceğinizden eminim. O halde, Eğer kaliteli, profesyonel ve Google SEO uyumlu bir emlak sitesi açmak ve kurmak istiyorsanız şayet, bu adım adım ücretsiz eğitim rehberi eşliğinde emlak sitesi yapmalısınız! Yapmanız gereken tek şey, sadece sabırla ve üşenmeden bu emlak sitesi yapma rehberi okumaya devam etmek. Sadece bir kaç dakika sonra Dünyanın en kolay yöntemiyle hazır kodlama, yazılım ve hazır tasarımı sayesinde “tek bir tıklama ile” emlak sitesi internet’te yayınlama kolaylığına şahit olacağınızdan emin olabilirsiniz. Peki, Google dostu içeriğe sahip bir emlak sitesi nasıl yapılır?

 

Emlak sitesi açmak için domain (alan adı) tavsiyesi. Bir emlak sitesi açmak için ilk olarak bir domain adı (site adı) ne olması konusunda karar vermelisiniz. Bir emlak sitesi domain ne olacağı konusunda size tavsiyemiz, içinde emlak veya gayri menkul kelimesi içeren veya emlak firmanızın adı kullanmanızı öneriyoruz. Çok uzun bir domain adı tescil etmenizin önünde hiç bir engel yok ancak, domain adı, insanların aklında kolay yer edineceği ve 1-2 veya en fazla üç kelimeyi aşmayan bir alan adı oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. İnternet ziyaretçilerin emlak gayrimenkul satın almak veya kiralama ihtiyacı olduğunda arama motorun başına geçtiklerinde tüm alternatif seçenekleri devre dışı bırakıp, direk sizin domain adı ile sitenize erişim sağlamalarını istemez misiniz?  Bu takdirde daha fazla ziyaretçilerin emlak sitenizi ziyaret etmeleri anlamına geliyor! Telaffuz ve akılda kalması ve en kolay bir domain adı tercih etmelisiniz. Ayrıca domain adı (alan adı) Türkçe harfler ve büyük (BÜYÜK) harfler kullanılamaz! Yani sadece Türkçe harflere mahsus bir kısıtlama değil, tüm dünyadaki domain’ler içerisinde İngilizce alfabesinde yer alan harfler haricindeki diğer dillerdeki tüm harfler ile domain tescili yapılamaz. Unutmayın! Örneğin; kullanmak istediğiniz domain adı içerisinde bu “I-Ğ-Ü-Ş-Ö-Ç” harfler içeriyor ise, bu “I-Ğ-Ü-Ş-Ö-Ç” harflerin yerine bu “İ-G-U-S-O-C” harfleri kullanmalısınız. Ayrıca hiç kuşkunuz olmasın, domain adında kullanamadığınız Türkçe harfleri, Türkçe olduğunu anlayacak/algılayacak kadar Google botları çok akıllıdır.

 

Emlak Sitesi Açmak İçin İlk Adım Olarak Nereden Başlanır?

 

Bir emlak sitesi açmak için ilk adım, karar vermiş olduğumuz domain adı tescil etmek ve web hosting hizmeti almak ile bir web sitesi Dünya sisteminde yerini almış olacak. Peki, emlak sitesinin domain adı kaydı ve hosting hizmeti nasıl ve nereden alınır? Hiç kuşkusuz tüm Dünyada bir sitenin İnternet’te var olabilmesi için bir web hosting sunucu hizmetine ihtiyaç vardır. Web hosting sunucu hizmeti tüm dünyada kiralama yöntemi ile ücretlidir. Web hosting hizmeti, bir aylık, bir yıllık ve iki yıllık üç yıllık peşin ödeme usulü kiralama usulü ile kiralanır. Ayrıca bazı hosting firmaları domain için yıllık aidat talep ederken, bazı hosting firmaları da domain adını ilk bir yıllık ücretsiz olmak üzere domain tescili yapılabilmekte. Ancak, hosting kiralama için öyle büyük bütçeler ayırmak gerekmiyor. Ayrıca, tamamen sizin tasarrufunuzda ve size ait bir site kurmak için bir web hosting sunucu alt yapısı olmadan maalesef, bir site sahibi olunamıyor! Bir emlak sitesi açmak ve emlak sitemizde gayrimenkul ürün ve hizmetlerimizi internet üzerinden tüm dünyaya sunumu göz önünde bulundurduğumuzda, hosting ücreti neredeyse bir hiç denecek kadar ucuza gelmiş oluyor. Yani bir aylık web hosting ücreti, bir fincan kahve içme civarında düşünebiliriz. Seo dostu kaliteli ve profesyonel bir emlak sitesi açmak için hangi hosting ve nasıl bir web hosting firması tercih etmeliyiz?

 

Emlak Sitesi Kurmak İçin Web Hosting Firma Seçimi Ve Önemi!

 

İnternet’te karşılaştığınız tüm web hosting sitelerin kullandığı sunucu yazılım, donanım ve web hosting plan içeriklerin hepsi aynı kalitede değil. Unutmayın! Bir emlak sitesi kurmak için web hosting seçimi oldukça önemli ve hassas bir konu. Çünkü, kısıtlı bir hosting paketi, dar içerikli bir site yönetim paneli, site sayfalar arası geçişlerin kasması, yazılım ve donanımı eski olan bir hosting firması seçtiğimizde, site kurma keyfimizi kabusa dönüştürmesine neden olabilir! Ayrıca bazı hosting firmalarından hosting hizmeti satın aldıktan sonra, hazır tema/şablon bulunmaması nedeniyle, sitenin internet’te yayınlanması için web tasarım (gizli ücretlendirme) masrafı ile karşılaşma problemi olabilir! Kaliteli ve profesyonel bir emlak sitesi oluşturmak için nasıl bir web hosting hizmeti seçmeliyiz? Web hosting firması seçimi ve kalite oldukça önemlidir. Emlak sitenizde yıllarca oluşturacağınız çaba ve emeğiniz yarı yolda heba olmaması için çok büyük bir sermaye altyapısına sahip, kalifiye beyin gücü ile AR-GE altyapısına sahip kalifiye yazılım mühendisleri barındıran bir web hosting sunucu hizmeti oldukça önemlidir. İçinizden geçen şöyle bir soru duyar gibiyim; “Nasıl bir web hosting firması seçmeliyiz?”

 

En İyi Web Hosting Tavsiyesi

 

Dünyanın önde gelen bağımsız araştırma ve inceleme verileri tutan şirketleri binlerce web hosting performans, yazılım donanım ve sınırsız hosting paket içeriklerin özellikleri göz önünde bulundurarak ve buna bağlı olarak en uygun fiyatları inceleme değerlendirmeye tabi tutulmuş ve böylece en iyi hosting firmaları bir araya getirmiştir. En iyi ilk 5 web hosting şirketleri, ”En İyi Hosting Firmaları” başlıklı sayfamızda sitemizin ziyaretçileri için bir araya getirdik. En iyi hosting firmaları listemizin ilk sırada olmaya layık görülen www.tmdhosting.com firmasını tavsiye ediyoruz. Zira en iyi hosting hizmeti tedarik ederken sitekurmak.net kendi sitemiz için hangi hosting firması layık gördüysek, size de aynı hassasiyeti gösterdiğimizden emin olabilirsiniz. Ayrıca sitemizin ziyaretçilerine özel indirim elde etmek için tmdhosting ile görüştük ve tmdhosting firmasının standart fiyatlardan sitemizin ziyaretçileri için özel olarak indirim kupon kodu elde ettik. Böylece aşağıdaki eğitim video eşliğinde ve aşağıdaki link’e tıklayarak hosting firmasının resmi web sitesine erişim yapıp ve (sitekurmak) kupon kodu kullanarak toplamda %45 iskonto ile Aylık $4.95 dolar yerine, aylık $2.80 dolar ile hosting hizmeti elde etmiş olacaksınız. Ayrıca domain kaydı ücretsiz olmak üzere alan adı tescili yapmış olacaksınız. Ayrıca tmdhosting.com firmasının web hosting sunucu hizmet konusunda Türkçe (Telefon – Eposta) iletişim ve destek için bizimle iletişime geçmekten üşenmeyin ve çekinmeyin lütfen!

En iyi hosting firması sıralamasında ilk sıraya layık görülen www.tmdhosting.com dan %40 indirimli hosting hizmeti almak için BURAYA TIKLA ve sitemizin ziyaretçilerine özel artı %5 daha, toplamda %45 İskonto elde temek için aşağıdaki eğitim video eşliğinde kupon kodunuz; sitekurmak kullanmayı Unutmayınız!

Tebrikler! Yukarıdaki eğitim video eşliğinde emlak sitesi açma ve yayınlama işini tamamladınız ve emlak siteniz internet!te yayınlanıyor olması lazım. Eğer yukarıdaki eğitim videosu eşliğinde hosting hizmeti satın alma işlemi ve site yayınlama işlemi yaptığınız halde siteniz yayınlanmıyorsa, panik yok ve hiç telaşlanmayın! Hesap onayı için hemen bize bildirin, domain hesabınızı HEMEN onaylamaktan büyük bir memnuniyet ve mutluluk duyacağımdan emin olabilirsiniz.

iletişim

 

 

 

 

 

 

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

ine devam etmek için BURAYA TIKLA.

 

Bir Cevap Yazın