Bedava Backlink

Backlink nedir? Tamamen bedava backlink nasıl alınır? Hiç bir ücret ödemeden binlerce tamamen ücretsiz backlink buradan alabilecek ve kendi web sitene kayıt yapabileceksiniz. Yanlış duymadınız, web sitemizin ziyaretçileri için araştırıp bulduğumuz, yabancı web sitelerden karşılıksız backlink kaynakları burada elde edebileceksiniz.

Site Açma ve Kurma Rehberi 

Dünyanın En Kaliteli Web Hosting Firmaları

BACKLİNK NEDİR?

Yada backlink denince ne anlamamız lazım? Backlink kelimenin orjinali İngilizce dilinden gelir. Kelimenin Türkçe karşılığı ise; “geri bağlantı veya arka bağlantı” olarak ifade edilir.   Bu kavramlar sizin için pek bir şey ifade etmeyebilir ancak, backlink internet ortamında web siteleri için ifade edilen bir kavram olduğundan sizin anlayabileceğiniz daha sade bir dil ile anlatmaya çalışayım.

Hani büyük bir işyerine bir yönetici veya kalifiye bir meslek sıfatı ile başvurdunuz. Sizi işe alacak o işyerinin insan kaynakları, size mesleğiniz ve tecrübeleriniz konusunda referanslarınızı sordu. Sizde referans olarak 10 adet tanınan büyük firmaların yöneticileri, adres ve telefonları verdiniz. Başvurduğunuz işyeri sizin referans verdiğiniz kişileri aradı ve ve hepsi sizi tanıdıklarını ve sizin hakkında hiçbir olumsuz beyanda bulunmadı. Bir yönetici veya kalifiye bir meslek sıfatı ile başvurduğunuz o büyük işyeri başvurunuzu ne yapar sizce, sizi baş tacı yapar mı?

Aslında backlink internet ortamında kurulan web siteleri için arama motorların botları açısından bir referans olarak kabul edilir ve arama motorların botları çok iyi referanslara sahip web siteleri yükseltir ve ziyaretçiler tarafından bulunur hala gelmesini sağlar ve daha ileriki aşamalarda web sitenizin içerik düzenlemesi seo (arama motoru optimizasyonu) ya uygun ise, web siteniz arama motorlarında yükseltir. Bu durum, sizin web sitenize daha çok organik ziyaretçilerin ulaşması kolaylaşır ve ziyaretçi trafiğiniz yoğunlaşır.

Ancak, şu hususa dikkat! yeni kurulmuş web siteniz için bir anda onbinlerce backlink alma sakıncaları da vardır. Çünkü, Arama motorların botları geri zekalı, salak yada aptal değil ve kandırılmayı hiç sevmez. Google’ ı kandırmaya çalışan web siteleri spam duruma düşürür. Zira google, internet piyasasında yüzlerce internet siteler tarafından ücret karşılığında backlink satıldığını da doğal yollarla elde edilen backlink’lerin varlığından da haberdardır. Bu nedenle belli aralıklar ile (örneğin haftada bir gibi) web sitenize baklink almak daha doğru olur. Bu dengeyi iyi değerlendirmek gereklidir.

Aşağıda bir kaç otomatik backlink kayıt siteleri var. Ancak, backlink kayıt için bir günde web sitenizi hepsine kayıt yapmanız doğru olmaz. En erken haftada bir aşağıdaki otomatik backlink web sitelerinden sadece birine web sitenize backlink almanız daha doğru olacaktır.

Sorularınız varsa yukarıdaki iletişim kutusunda her konuda soru sormaktan hiç çekinmeyiniz.

Site Açma ve Kurma Rehberi  Dünyanın En Kaliteli Web Hosting Firmaları

En ideal makale ise, 300-800 kelimeden oluşan makaledir. Özgün içerikli olmasına dikkat ediniz. Çünkü bir kopya makaleyi tekrar tekrar kopyalayarak çoğaltmak hiç bir faydası olmaz aksine, zararlıdır, unutmayın.

Otomatik Backlink Siteleri:
1.  http://freebacklinktool.com
2.  http://www.webmasterdeck.com/tools/wsbacklinker/
3. http://marketingblogonline.com/autobacklinks/
4.  http://www.backlinkgenerator.net/
5.  http://users5.nofeehost.com/backlinkgenerator/
6.  http://www.bulkping.com/fast-index-free-backlinks/
7.  http://www.pingmylink.com/submit/
8.  http://www.imtalk.org/cmps_index.php?pageid=IMT-Website-Submitter

 

Leave a Reply