SİTE NASIL KURULUR?

Bir web sitesi kurmak istiyorsun fakat, İnternet sitesi kurmak isteyenlerin merak ettikleri soru; site nasıl kurulur? Site açmak için doğru adrestesin. İnternet sitesi yapmak için, site nasıl kurulur sorunun cevabını uzaklarda arama! Site açmak için doğru adrestesin.

İnternet sitesi kurmak için nereden başlayacağını öğreneceksiniz. Web sitesi kurmak için başlangıç noktası için ne tür bir estürmana ihtiyacın olduğu burada öğreneceksin. İlk evela bir internet sitesi kurmak için karar vermiş olmanız yetiyor. Gerisi çorap söküğü gibi gelir. Site nasıl kurulur, sorunun cevabı çok basit. Web sitesi kurmak için başlangıçta ihtiyaç duyulan malzemeleri sıralayalım.

HAYDİ İLK SİTEMİZİ KURMAYA BAŞLAYALIM

  • İKL ADIM :İnternet sitesi kurmak için ilk etapta domain alan adı, yani sitenizin adresi için ismin, ne olacağına karar vermiş olmanız gerek. Aklınızdan geçen! Web sitesi kurmak için domain alan adı bulmak için bir tahminde bulunayım, firmanızın ünvanı veya kendi isminizi aklınızdan geçen seçenekler mi? Site nasıl kurulur, sorunun cevabı bu değil elbette. Başarılı bir web sitesi kurmak istiyorsan, www.sitenasilkurulur.nen  web sitesinin  “Ücretsiz Site Yapma Rehberi” başlıklı Sayfasında, sitemizin ziyaretçileri için önerdiğimiz, 2 sayfa yazılı ve bir sayfa uygulamalı 30 parçadan oluşan eğitim videoları eşliğinde site kurmanızı tavsiye ederiz. Bu ücretsiz eğitim kılavuzu ilk defa bir İnternet sitesi kurmak isteyip site kurmak konusunda sıfır bilgiye sahip olanlar içindir.

WEB HOSTİNG KULLANMADAN BİR WEB SİTESİ KURMAK MÜMKÜN MÜ?

  • İKİNCİ ADIM : İkinci ihtiyaç duyacağınız araç, bir “web hosting” bulmanız. İnternet sitesi kurmak ve internette yayınlanması için olmazsa olmaz ikinci areçtır, web hosting barındırma firması… İnternette “web hosting” bünyesinde yer almayan hiçbir web sitesi kurulamaz ve yayınlanamaz. Buna google arama motoru da dahildir. Hosting kelime anlamı Türkçe karşılığı: barındırma, barındıran, ev sahibi demektir, şöyle bir misal daha açıklayıcı olur sanırım, Hiç bir devlete bağlı olmayan bir şahıs mülkü olamayacağı gibi, hiç bir web hosting bünyesinde barınamayan bir web sitesi kurmak mümkün değildir. Web hosting konusu anlaşıldıktan sonra bir site açmak için gelelim web hosting’ in önemine.
  • Piyasada milyonlarca yerli we yabancı web hosting firmaları var. Site açmak için web sitenizin ev sahipliği yapacak hosting firması çok çok önemlidir. Bir de hosting paketin sana sunduğu “disk alanı, Aylık trafik veri transferi, POP3 & İMAP ve Paylaşımlı sayfa güvenlik sertifikasıMysql 5 veri transferi, FTP hesapları, E-mail otomatik cevaplandırıcılar” başta olmak üzere daha bir çok paket özelliği çok önemlidir. Hele bazı yerli web hosting firmaları kullanıcılarına sundukları pakette yer alan “disk alanı ve Aylık trafik veri transferi GB“, kuyumcuların yaptığı gibi gram hesabı ile tartıp ölçerek kullanıcılarına Gigabyt’ ı bile çok gördükleri için, Kilobyt hesabi ile paket sunmaları yok mu, ayrı bir sinir bozucu bir şeydir. Genellikle bizin Türkiye de yeterince web hosting firmaları rekabet piyasası oturmadığı için, web hosting firmaları sundukları paketlerde oldukça cimri davrandıkları görülmektedir. Bu nedenle web host paket fiyatları makul ve cömert bir içerik sunan bir web hosting firması bünyesinde site açmak çok çok önemlidir. Bu vesile ile http//www.sitenasilkurulur.net  web sitesinin “Ücretsiz Site Yapma Rehberi” sayfasını incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca  bu web sitesinin bir sayfasında “En iyi hosting firmaları” sayfasında yer alan sitemizin ziyaretçileri için tavsiye ettiğimiz, dünyanın “en iyi 5 web hosting firmaları” sıralamasını görebilirsiniz. Çok kaliteli bir web hosting firması bünyesinde site açma ayrıcalığı barındırma altyapısı ile çalışma avantajına sahip olduğunuzu anlayacaksınız. Kaliteli bir web sitesi açmak için, kullanıcılarına SINIRSIZ bir içerik ve en uygun fiyat ile müşterilerini mest etmeyi ilke edinen Greengeeks web hosting firmasını öneriyoruz. Sorularınız varsa, iletişim sayfamızdan mesaj göndermekten çekinmeyin. Şimdiden başarılı bir web sitesi kurmanızı dileriz. Site kurmaya ilk adım için “Ücretsiz Site Yapma Rehberi”

Leave a Reply